Amsterdam, 10 maart 2025
Hoe belangrijk is natuureducatie voor Amsterdamse kinderen?
Op 19 maart komt wethouder Moorman dit zelf ervaren bij een natuurles van Ecokids op de Openbare Daltonschool Nellestein in Amsterdam-Zuidoost. Met dit bezoek wil Ecokids aandacht vragen voor structurele natuureducatie in het curriculum.
Tijdens de les ervaren de leerlingen de natuur van dichtbij. Ze gaan op onderzoek uit, leren over biodiversiteit en ontdekken hoe planten en dieren met elkaar verbonden zijn. De wethouder loopt mee met de les en spreekt met leerlingen, leerkrachten en Ecokids-docenten over het belang van natuur in het onderwijs.
Directeur Marjolein Slingerland van basisschool Nellestein: “We zien dagelijks hoeveel impact deze lessen hebben op de kansengelijkheid voor onze leerlingen. Buiten leren is niet alleen gezond, maar stimuleert ook nieuwsgierigheid en betrokkenheid bij de natuur.”
Ecokids roept op om natuureducatie structureel te verankeren in het basisonderwijs.
“Een groene stad begint bij jonge Amsterdammers die de natuur niet alleen kennen uit boeken, maar ook beleven”, aldus Inge Beckers, voorzitter Ecokids.
Noot voor de pers
Wij nodigen je van harte uit om hierbij aanwezig te zijn en verslag te doen van deze inspirerende les welke gegeven wordt door een ervaren en vakbekwame docent Natuureducatie. Na afloop bieden we ons pleidooi aan voor structurele natuureducatie in het curriculum.
Meer informatie en persaanvragen: Sylvia Borg, s.borg@ecokids.nl.